Dlaczego auto z myjni potrafi wyjechać porysowane?

Obawiasz się reklamacji Twoich Klientów za szkody wyrządzone przez Twoją myjnię? Tracisz klientów na rzecz myjni ręcznych? Podpowiemy Ci na co zwracają uwagę kierowcy dbający o czystość auta i jak ich do siebie przekonać.

Przyczyn może być kilka:

  1. Rzadziej, ale jednak, to źle skalibrowana mechanika w myjni automatycznej.

Niedostosowanie siły i naprężenia uderzających w karoserię  szczotek może spowodować nie jedno uszkodzenie i przyprawić o ból głowy kierowcę i Ciebie. Warto systematycznie sprawdzać i kontrolować ustawienia myjni samochodowej.

2. Piasek, kamyki uwalniane ze szczotek podczas ich wirującej pracy.

Te drobinki  w czasie spoczynku szczotek mogą zwyczajnie nie być widoczne. Ba, mogą się tam również dostać zaraz po rozpoczęciu pracy. Należy szczególnie zadbać o to, aby jeszcze przed bliskim zetknięciem się szczotek z karoserią auto dobrze zostało spłukane.

Usunięcie większych zabrudzeń, grubszego piasku, kamyków lub gałązki, która utknęła w szczelinie między szybą a karoserią już w początkowej fazie podczas pierwszego spłukiwania to połowa sukcesu. Uff!! 50% masz już za sobą i teraz pozostało zadbać o drugą połowę.

3. Wypracowane, zużyte już szczotki, czasami nawet z ostrymi końcówkami.

Najlepiej sprawdzają się szczotki z włóknem typu Mylex. Tworzywo to ma rozszczepione końcówki i rozkłada siłę, naprężenie uderzającej wody. Dzięki takim „pędzelkom” nawet uderzenie dużej ilości wody może być bezawaryjne i nie porysuje karoserii auta. Kierowcy nie muszą już tak bardzo obawiać się mikrozarysowań i w konsekwencji zmatowienia lakieru. Wszystko to dzięki odpowiednim szczotkom, które działają jak delikatne miotełki.

Proces ten jest bardzo obrazowo wyjaśniony przez Prezesa Spółdzielni Niewidomych SINOL, Wiktora Hajdenrajcha.

Pomóż swojemu Klientowi w  wyborze między  ręczną a automatyczną myjnią samochodową! Pochwal się certyfikatem regularnej regeneracji wału czyszczącego.

Zadbaj o swojego Klienta, on korzysta z Twojej myjni, ufa Tobie a Ty nie możesz go zawieźć.

Pamiętaj!

  1. Regularnie regeneruj szczotki w swojej myjni.
  2. Zadbaj o odpowiedni proces spłukiwania.