Ginąca umiejętność – naciąg ręczny

W budynku produkcyjnym SN Sinol od rana słychać regularny stukot maszyn. To dźwięk, który oznacza, że kolejny pęczek ściśle określonej ilości włókien trafia do ręki naszego mistrza szczotkarstwa. W krótkiej chwili, za pomocą miedzianego drucika, zręcznie umieszcza on pęczek włosia na drewnianej podstawie szczotki. Pęczek po pęczku. Tak powstaje, na przykład, szczotka do zamiatania.

Ale naciąg ręczny stosujemy w wielu innych rodzajach szczotek, zarówno do użytku domowego, jak i dla firm. Z włosia naturalnego i sztucznego. Praca manualna pozwala na wykonanie szczotki z włosiem różnej długości. W szczotkach typu mazak do zamszu, gdzie również stosujemy naciąg ręczny, łączymy włosie z mosiądzu z naturalnym. Bo takie pozwala na właściwe wyczyszczenie skór zamszowych.

Naciąg ręczny znajduje też zastosowanie przy regeneracji szczotek do myjni samochodowych, gdzie ważne jest dobranie właściwej ilości włosia do każdego z otworów.

Naciąg ręczny to precyzyjna rzemieślnicza praca. Lata doświadczenia naszych pracowników, którzy często uczyli się fachu od starszego pokolenia w swoich rodzinach pozwalają na wykonanie wielu nietypowych zamówień.